Astrologie devíti planet

Astrologie devíti planet je poměrně velká věda, kterou navíc jen tak někdo nepochopí. Velice jednoduše řečeno jde o to, jak pochopit vzájemné lidské vztahy a jak se s lidmi naučit žít ve vzájemné harmonii, aby komunikace mezi nimi byla na co nejlepší úrovni. V současnosti byla vydána řada různých odborných knih, které se přímo zaměřují na problematiku astrologie devíti planet. Jen málokteré z nich ale dokáží naprostému laikovi dokonale vysvětlit nebo alespoň nastínit, oč vlastně v rámci této problematiky běží.

Pochopitelně prvotní zmínky devíti planet najdete přímo v taoismu, o kterém se mimo jiné můžete dočíst v několika předchozích článcích.

Dnes je velice často astrologie devíti planet považována a nazývána jako japonská numerologie Patří sem devět hvězd a planet, které se pak přiřazují k pěti základním prvkům, které symbolizují několik základních druhů energií. K astrologii devíti planet se mimo jiné nezbytně řadí i symboly JING a JANG, které vyobrazují dvě záporné, protichůdné druhy energie, které se ale vzájemně doplňují.

Astrologie devíti planet se velice jednoduše řečeno zabývá zejména pochopením sebe sama a chováním sebe k ostatním. Jde o metodu, díky níž jsme schopni pochopit lidské chování, svůj vztah k ostatním lidem, chápeme své vlastní orgány a jejich funkce – to je velice zjednodušené,  a to všechno na základě jedné jediné astrologické metody.

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Astrologie a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.