Měsíční archív: Září 2013

Duchovní a esoterická literatura

Duchovní a esoterická literatura k sobě mají vlastně velmi blízko. V běžných prodejnách knih je většinou nenajdete, ale rozhodně uspějete, pokud se zaměříte na různá esoterická knihkupectví, kterých je u nás opravdu požehnaně. Výhodou esoterických knihkupectví je, že výběr je opravdu obrovský. Ať máte spadeno na jakoukoli knihu týkající se duchovního světa či esoteriky, nebudete zklamáni.

Vybírat můžete z knih zaměřených na meditaci, alchymii, náboženství a mystiku, alternativní léčbu nebo psychologii a vědu. Jednotlivých směrů je samozřejmě mnohem víc a vybírat můžete jen z toho, co je vám nejbližší a o čem se chcete dozvědět více. K dispozici jsou dokonce audioknihy, časopisy, různé kalendáře nebo drobné šperky, které si můžete rovněž v knihkupectví zakoupit.

Esoterickou a duchovní literaturu sežene jak v online e-shopech, tak i kamenných prodejnách, které se přímo zaměřují na knihy a jiné esoterické naučné pomůcky či potřeby. Vyberte si tu prodejnu, která bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům a najdete v ní vše, co potřebujete. V současné době jsou k dispozici dokonce i různé esoterické prodejny, kde najdete dokonce i oblečení nebo drobné doplňky, esoterické pomůcky a další.

Vložil Literatura | Tagged , , , | Zanechat komentář

Esoterická škola

Esoterických škol je u nás poměrně dostatek. V případě esoterických škol se nejedná o klasické školní budovy, ale zejména o výuku, která probíhá s pomocí internetu nebo jednotlivých skupinových kurzů. Kurzy, ale i výuku na internetu je možné sehnat prakticky v jakémkoli městě a je zpoplatněna. Jak vlastně taková výuka esoteriky funguje a co je náplní poměrně zdlouhavého a náročné studia? Pojďme se společně podívat na náplň.

Je-li studium provozováno korespondenční formou, v mnoha směrech je to rozhodně výhodné. Nemusíte nikam chodit, učební plán si stanovujete zcela sami a veškeré podklady a učební materiály, které vycházejí z dávných učebních předpokladů, vám jsou pravidelně zasílány na emailovou adresu nebo jiný komunikační prostředek, který si sami zvolíte. K dispozici pochopitelně nejsou jen materiály psané, ale i poslechová CD nebo obrázkové prospekty, ze kterých lze snáze pochopit danou látku, která je aktuálně probírána. Cena prospektů je většinou zahrnuta v celkové ceně za kurz esoteriky a i po skončení vám podklady a učební materiály zůstávají.

Ukončení studia je jediným obdobím, kdy se budete muset dostavit k závěrečné zkoušce. Protože učení je poměrně dost a jen velmi těžko by se všechno dalo stihnout za jediný den, obvykle je zajištěn víkendový pobyt, kde bude vaše studium ukončeno a vy porotu přesvědčíte o svých znalostech.

Škola esoteriky je určena pro všechny, věkově není rozhodně nijak omezena a přihlásit se může každý, kdo se chce dozvědět něco nového.

Vložil Esoterika | Tagged , , , | Zanechat komentář

Esoterický festival Plzeň

I letos se v Plzni konal slavný esoterický festival. Pokud si představujete klasické festivaly, jaké jsou u nás během letních prázdnin pořádány, pak na tuto myšlenku rovnou zapomeňte. Tento esoterický festival je zaměřen zejména na duchovno a veškeré oblasti esoteriky. Co jste mohli vidět nebo jaké předměty jste si mohli přímo v Plzni na festivalu zakoupit? Festival Miluj svůj život, toho dokázal nabídnout víc, než by si kdokoli z nás dokázal představit. V následujícím roce byste si jej proto neměli nechat ujít.

Prodejní výstava se stala nezbytnou součástí festivalu. Mimo jiné bylo ale možné využít i různé služby v oblasti duchovna, relaxace a odpočinku a samozřejmě poradny, které se přímo týkali jak zdravého životního stylu, tak i medicíny. Mohli jste si nechat vyložit karty nebo si nechat přečíst budoucnost z pravé křišťálové koule. K dispozici byla samozřejmě i odborná literatura, kterou jste si mohli prohlédnout a následně zakoupit, pokud vás některá kniha opravdu zaujala. Celým dnem a festivalem vás provázela esoterická a velmi uklidňující hudba, která byla velmi příjemná.

I CD s relaxační hudbou jste si mohli zakoupit přímo na místě. Festival probíhal během celého víkendu a rozhodně se díky velké účasti můžete těšit i na ten, který proběhne v roce příštím. Pokud to do Plzně máte daleko, můžete se podívat i na jiné festivaly nebo výstavy esoteriky, které během roku je možné navštívit v různých koutech České republiky.

Vložil Literatura | Tagged , , , | Zanechat komentář

Esoterická hudba

Esoterická hudba by se klidně dala nazvat jako hudba relaxační. Relaxační hudba je všem velmi dobře známá, protože ji běžně slyšíme v různých prodejnách nebo provozech, kde jsou provozovány služby. Relaxační hudba je dostatečně blízká každému a lze v ní většinou zachytit i různé prvky přírody, které jsou pro člověka navíc zcela přirozené. Relaxační hudba ale nemusí být vždy poklidná, jak si mnozí myslí. Primárně je určena k tomu, aby člověka uklidnila a je velmi dobře známo, že každého z nás uklidňuje něco jiného. A kde se můžete nákupem esoterické hudby inspirovat?

Zejména v prodejnách esoteriky, kde hraje esoterická hudba prakticky stále. Rovnou ji tam můžete zakoupit nebo se podívat na internetu. Některá CD s esoterickou hudbou jsou dokonce běžně k dostání na internetu ke stažení a to zcela zdarma. Záleží samozřejmě už jen na vás, zda si hudbu stáhnete nebo si ji raději zakoupíte.

Esoterická hudba by měla člověka především uklidnit a nabudit dobré a pozitivní myšlenky. Vždy je důležité, aby zbavila lidské tělo stresu a pomohla k odreagování. Lze se dokonce zaměřit na hudbu orientální, africkou nebo dokonce řeckou hudbu.

Vždy by ale měla hudba být klidná a postupovat pozvolna. Sortiment s relaxační hudbou je tak obrovský, že rozhodně nebudete mít problém s výběrem té nejlepší.

Vložil Prodej esoterických potřeb | Tagged , , , | Zanechat komentář