Měsíční archív: Květen 2013

Esoterika

Esoterika je poměrně široký a navíc velmi zajímavý pojem. Pokud bychom měli mluvit o minulosti, pak lze říct, že v minulých letech do světa esoteriky byli zapojeni například i sekty, Svobodní zednáři a další. Do světa esoteriky ale můžete vstoupit jen pod podmínkou, že jste člověk zasvěcený a navíc musíte být rozumově vyspělý jedinec. V esoterice není nic nemožné, v zásadě se jedná o druh magie, se kterou možná už řada z vás má i své zkušenosti. Do světa esoteriky lze zahrnout i mnoho odvětví, jako je astrologie nebo numerologie, meditace a odpočinkové procedury jako je jóga, zvěrokruhy, ale i studium mezilidských vztahů a jejich vnímání.

Pokud se chcete zcela dopodrobna seznámit s esoterikou, pak se rozhodně zaměřte na knihy, které jsou běžně v prodeji v některých speciálních knihkupectvích. Nikde není dáno, že je seženete snadno a navíc velmi levně, ale pokud budete hledat, pak na ně narazíte. Knihy vám navíc odpoví na všechny vaše dosavadní nezodpovězené otázky. Pokud by vás snad esoterika natolik uchvátila, že byste se o ní chtěli dozvědět i něco víc, pak rozhodně neváhejte a přihlaste se do kurzu esoteriky.

Kurzy esoteriky je možné najít hlavně na internetu a rozhodně byste se předem měli podívat na jejich náplň. Můžete si totiž vybrat to, co vás nejvíc zajímá podle přehledných témat.

Vložil Esoterika | Tagged , , , | Zanechat komentář

Škola esoteriky

Pokud se zajímáte o vše, co naplno souvisí s esoterikou, pak je pro vás rozhodně tím nejlepším řešením škola esoteriky. A je hned několik možností, jak se esoterice naučit, podívejte se na některé z nich.

  • škola esoteriky 
  • kurz esoteriky 
  • knihy o nauce esoteriky

Škola esoteriky je určena pro všechny, kdo mají na její studium čas. Vzhledem k tomu, že studium obvykle probíhá několik let, rozhodně se toho naučíte mnohem víc, než kdybyste vstoupili například do kurzu. Navíc je to i perfektní možnost pro nové seznámení a kontakty s lidmi, se kterými sdílíte stejnou vášeň. Oproti škole je co do času možnost méně náročného kurzu. Těch je v České republice hned několik, jsou pochopitelně zpoplatněny, ale můžete se zúčastnit jen některých. Například s tématem, které vás v oblasti esoteriky nejvíc zajímá. Je velmi důležité vybrat si správně, a pokud cítíte, že by vás esoterika mohla naplňovat, pak není důvod, abyste kurz, alespoň jeden, nevyzkoušeli. Na druhou stranu jsou tu ještě knihy, které se zaměřují na esoteriku a nauku o ní. Ty jsou vhodné zejména pro domácí studium a poznání, zajisté je ocení zejména ti, kdo mají času pomálu.

Tak už jste se i vy rozhodli, jak se naučíte esoterice, jakým způsobem ji poznáte a jak se jí dostanete blíž?

Vložil Kurzy a přednášky | Tagged , , , | Zanechat komentář

Co je esoterika

Esoteriku lze jen velmi těžko vysvětlit pár slovy. Její význam hledejme zejména v řeckém slově eisó, který označuje niterný nebo uvnitř člověka se odehrávající. Esoterice se ale musíte učit, nelze k ní rozhodně přistupovat jen tak bez jakékoli snahy, to byste výsledků a úspěchů jen velmi těžko dosáhli.

V současné době existuje hned několik škol esoteriky, které se zaměřují na učení a pochopení esoteriky velice do hloubky. Každý z nás se do školy esoteriky může přihlásit zcela dobrovolně nebo se stačí jen zapojit do kurzu, abyste zjistili, zda vás vůbec celková problematika esoteriky zajímá.

Esoterika se přímo týká člověka jako takového. Abyste mohli dojít k sebepoznání, které je velice důležité pro dobrý a spokojený život, pak musíte být zcela v pořádku a vyrovnaní co se týče duševní stránky člověka. Toho můžete dosáhnout už ve škole esoteriky, která vás s vašim vlastním vnitřním světem dokonale seznámí. Pokud snad máte dojem, že je esoterika příliš náročná, pak na to rychle zapomeňte. Pravdou je, že náročné je všechno, ale pokud budete mít dostatečnou vůli učit se a porozumět, pak si ve škole esoteriky najdete své místo a rozhodně si ji zamilujete.

Esoterika je určena zejména pro určitý okruh lidí, kteří jsou zasvěcení a mají v tomto směru patřičné vědomosti a vzdělání.

Vložil Esoterika | Tagged , , , | Zanechat komentář

Esoterika význam jmen

Význam jména pro někoho hraje důležitou roli, pro někoho zase naopak. Jedno je ale zcela jisté. Každý se o význam svého jména zajímáme nebo jsme se alespoň v minulosti alespoň jednou zajímali o to, co vlastně naše jméno znamená. A právě o tom pojímá esoterika a význam jmen. Význam jména nejenže ledacos vypovídá o jeho nositeli, ale má i značný vliv podle esoteriky na budoucnost. Pochopitelně i velmi záleží na příjmení nositele a na jeho samotném charakteru.

Kde všude je možné zjistit význam jména

Význam jména si můžete zjistit na mnoha místech nebo dokonce i v knihách. V současné době totiž existuje řada knižních vydání, které se buď zaměřují na jména hromadně, nebo na jména jednotlivá. Snadno si tak můžete zakoupit knížku s významem jména právě toho vašeho, kde je vaše jméno detailně rozebráno do nejmenších podrobností a detailů. Knihy jsou jednak k dispozici v klasických knihkupectvích nebo si je můžete nechat objednat, což rozhodně netrvá dlouho a finančně náročnější to také není.

Další možností, jak si zjistit význam svého jména je internet. Většinou zde najdete poměrně stručné informace nejen o tom, co vlastně dané jméno znamená, ale i odkud pochází nebo jaké jsou jeho zdrobněliny.

Vložil Horoskopy a významy | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Veletrh esoterika 2013

Veletrh esoteriky je možné navštívit v Praze na výstavišti v Holešovicích. Letos je to již devátí rok, který je pořádán a slaví velké úspěchy. Program je zcela výjimečný a zajisté bude spokojen i ten, kdo se s esoterikou teprve seznamuje nebo se s ní doposud ani v běžném životě nesetkal či se jí nijak do hloubky nezabýval. Na své si zde zkrátka a dobře přijde každý a to i díky doprovodnému programu, který je pro návštěvníky připraven.

Na veletrhu esoteriky 2013 se můžete dočkat jednak českých vystavovatelů, jednak těch zahraničních, kteří k nám zavítali až zdaleka.

Pokud je chcete podpořit v jejich dosavadní činnosti nebo se jim alespoň malinko přiblížit a naplno se s nimi ponořit do světa esoteriky, pak máte právě v těchto dnech jedinečnou možnost. A pokud snad letošní veletrh nestihnete, pak se rozhodně nemusíte obávat, že byste snad nestihli ten další, který bude na jaře opět zajisté probíhat v Praze na výstavišti a jeho program opět bude nabitý.

Nezapomeňte se ani zapojit do soutěže, protože díky ní můžete vyhrát zájezd snů, za které neutratíte ani korunu. Soutěž je pochopitelně platná jen do té doby, než bude veletrh v plném proudu. Informovat se o soutěži můžete na internetových stránkách pořadatele esoteriky.

Vložil Veletrhy esoteriky | Tagged , , , , | Zanechat komentář