Měsíční archív: Duben 2013

Výstava esoteriky

Výstav esoteriky se během roku odehrává poměrně dost. Stačí si jen vybrat. Ideálním řešením je, pokud si vyberete výstavu přímo ve vašem městě nebo alespoň blízkém okolí. Velmi důležitá je ale i samotná náplň výstavy, která je vlastně to, za čím na výstavu jdete. Na různých výstavách se navíc během dne zahájení můžete setkat i se zajímavým doprovodným programem, při kterém se rozhodně nebudete nudit a o to víc se budete těšit na další, která v příštím roce bude zajisté probíhat ve vašem městě.

Jeden z největších veletrhů a výstav esoteriky probíhá každoročně v Praze na výstavišti v Holešovicích. Veletrh bude letos zahajován již po deváté a zajisté se s dalším rokem setkáte s dalším, plnohodnotným a zábavným veletrhem. Opět zde na vás čeká doprovodný program, kterého se zcela dobrovolně můžete zúčastnit.

Připravena je pro vás dokonce zcela dobrovolná esoterická soutěž, do které se můžete zapojit a vyhrát parádní dovolenou u moře. Stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázku, kterou najdete přímo na stránkách pořadatele tohoto významného veletrhu.

Nutno podotknout, že pro správnou odpověď a zařazení se do soutěže budete muset nejen správně odpovědět na soutěžní otázku, ale hlavně budete muset zadat své osobní údaje, které jsou pro správnou registraci nezbytností.

Vložil Veletrhy esoteriky | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Karmická astrologie

O karmické numerologii už zde byla řeč. Co je to karma si zajisté každý z nás dokáže velice dobře představit. Karmická astrologie ale rozhodně není žádná novinka, která by vznikla v posledních letech. Ani se nejedná o moderní technologii nebo něco podobného, jedná se přímo o jedno z mnoha odvětví astrologie, které je mezi námi už desítky ne-li stovky let. V zásadě se ale karmická astrologie nijak výrazně neliší od klasického horoskopu, se kterým jste zajisté všichni patřičně seznámeni.

Karmická astrologie je zaměřena hlavně na duchovno člověka, ale co se týče horoskopu, více méně se dozvíte vše, co byste se v tom klasickém astrologickém dozvěděli také. Karmická astrologie se hlavně snaží vyřešit otázky, které se týkají života, duchovních činností a myšlenek, které s karmou souvisí. Všichni jsme si navíc velice dobře vědomi toho, že problémy a potíže, které nás v životě potkávají, nebo které aktuálně máme, jsou údělem hlavně naší psychické stránky. Lidské chování a jednání totiž nejvíc souvisí právě s psychickou stránkou daného člověka a karmická astrologie nejen že tuto otázku řeší, ale hlavně na ni přináší i odpovědi.

Karmická astrologie zkrátka a velmi jednoduše řečeno, hledá zdroj problému v duchovnu člověka jako takového, v jeho dosavadní psychické stránce, která, co si budeme nalhávat, není vždy naprosto v pořádku.

Vložil Karma | Tagged , , , , , | Zanechat komentář

Astrologie devíti planet

Astrologie devíti planet je poměrně velká věda, kterou navíc jen tak někdo nepochopí. Velice jednoduše řečeno jde o to, jak pochopit vzájemné lidské vztahy a jak se s lidmi naučit žít ve vzájemné harmonii, aby komunikace mezi nimi byla na co nejlepší úrovni. V současnosti byla vydána řada různých odborných knih, které se přímo zaměřují na problematiku astrologie devíti planet. Jen málokteré z nich ale dokáží naprostému laikovi dokonale vysvětlit nebo alespoň nastínit, oč vlastně v rámci této problematiky běží.

Pochopitelně prvotní zmínky devíti planet najdete přímo v taoismu, o kterém se mimo jiné můžete dočíst v několika předchozích článcích.

Dnes je velice často astrologie devíti planet považována a nazývána jako japonská numerologie Patří sem devět hvězd a planet, které se pak přiřazují k pěti základním prvkům, které symbolizují několik základních druhů energií. K astrologii devíti planet se mimo jiné nezbytně řadí i symboly JING a JANG, které vyobrazují dvě záporné, protichůdné druhy energie, které se ale vzájemně doplňují.

Astrologie devíti planet se velice jednoduše řečeno zabývá zejména pochopením sebe sama a chováním sebe k ostatním. Jde o metodu, díky níž jsme schopni pochopit lidské chování, svůj vztah k ostatním lidem, chápeme své vlastní orgány a jejich funkce – to je velice zjednodušené,  a to všechno na základě jedné jediné astrologické metody.

 

Vložil Astrologie | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Astrologie a horoskopy

Astrologie a horoskopy k sobě neodmyslitelně patří. Pokud vás při slově horoskop jako první napadne horoskop, který jste dnes ráno viděli v novinách nebo předešlí den v časopise, pak jste naprosto vedle.

Samozřejmě jde o horoskop podle vašeho znamení, ale pravé astrologické horoskopy se zaměřují hlavně na danou osobu jako takovou a na základě informací, které od osoby získají, pak stanovují horoskop. Ten samozřejmě není dlouhodobý. Nikdo vám nemůže dlouho dopředu říct, zda budete šťastní, šťastně se vdáte a nikdy nerozvedete a budete mít hodné děti, které poslechnou na povel.

Pravé astrologické horoskopy ale mohou například ledacos říct o vašem prozatím nenarozeném dítěti, které čekáte, ale i o vhodných okamžicích, které jsou dokonalou příležitostí k vážnému rozhodnutí nebo krokům.

Horoskopy vhodných okamžiků

Energie je velmi proměnlivá a nikdy nelze s naprostou jistotou říct, že právě tohle je ta šťastná hodinka. Podle astrologických výpočtů lze ale velmi dobře říct, jaké jsou vhodné dny. Čeká vás do budoucna velice významné rozhodnutí, ke kterému se už dlouho chystáte, ale stále nevíte, jaký je ten vhodný den? Pokud tomu tak je, pak si tento den nechte zjistit za pomoci horoskopu a věřte, že vše na co sáhnete, se vám nakonec podaří. Tyto typy horoskopů jsou vyhledávány zejména pro žádosti o ruku, koupě nového domova, data svateb a jiných významných událostí v životě člověka.

Vložil Horoskopy a významy | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Kurz astrologie pro každého

Pokud se o astrologii tak nějak zajímáte, ale chtěli byste se o ní přeci jen dozvědět něco víc a do hloubky, pak jsou pro vás kurzy astrologie jako stvořené.

Kurzy astrologie obvykle probíhají v několika po sobě navazujících seminářích, kterých se pochopitelně musíte zúčastnit, abyste načerpali patřičné vědomosti a zkušenosti. V každém semináři se navíc naučíte něco zcela jiného a pro vás nového. Tak proč se do kurzu nepřihlásit už jen z čisté zvědavosti?

Za několik po sobě probíhajících seminářů v kurzu zaplatíte okolo 5 000,- Kč.

Můžete se ale předem podívat na program semináře a na jeho náplň a zúčastnit se jen toho jednoho s tématem, které vás nejvíce zajímá. Záleží jen na vás, do jakého semináře se přihlásíte, ale rozhodně doporučujeme navštívit všechny, protože jsou pro všechny nadšence velkým přínosem. Astrologických seminářů je několik desítek, mohou mít různý průběh i různá zaměření. Záleží zkrátka a dobře na tom, jaký si vyberete a kde. Nejčastěji jsou ale probírána tyto témata.

  • interpretace horoskopů a jejich porozumění 
  • prvky horoskopů a jejich složení 
  • vnímání souvislostí horoskopů 
  • astrologické vlivy, jejich význam v životě 
  • partnerské vztahy na základě astrologických vjemů 
  • astrologie a mezilidské vztahy všeobecně 
  • dětské horoskopy a horoskopy týkající se rodiny 

 

Vložil Kurzy a přednášky | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Černá Luna v astrologii

Černou Lunu možná mnozí z vás znají jako Lilith, což je slovo, které se pro označení Černé Luny používá mnohem častěji. Černá Luna je vlastně bod, který se podle složitých výpočtů nachází na oběžné dráze Měsíce kolem Země. Černá Luna se přesně nachází v ohnisku Měsíce a jeho elipsy, ale nemyslete si, že se jedná o skutečný nebo jakkoli reálný objekt. Jde jen o výpočet bodu, který se na elipse nachází, a zavedli ji astrologové před několika desítkami let.

Pokud jste o Černé Luně už někdy v minulosti slyšeli, pak jste si dobře vědomi toho, že Černá Luna rozhodně neznačí nic pozitivního. Černá Luna má co dělat s horoskopem, který jak všichni víme, se velmi často řídí právě astrologií. Černá Luna má ale co dělat i s jednotlivými znameními, které podle svého data narození může bez problémů zjistit každý z nás.

Co symbolizuje Černá Luna?

Jak již bylo řečeno, není to nic moc dobrého nebo příliš pozitivního. Z obecného hlediska lze říct, že se jedná o klasické pudy, které jsou sice pro člověka přirozené, ale jen za určitých okolností. Vášeň, zakleté lidské duše, zvýšená sexualita, napětí, stres, ale lze sem zakomponovat i například dluhy nebo špatně provedené investice. Černá Luna je velká věda, a pokud vám právě horoskop nehraje do karet, pak se rozhodně neodhodlávejte k žádným velkým ani vážným krokům. Nemuselo by to dopadnout dobře.

Vložil Astrologie | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Numerologie jména

Jméno je významná věc, kterou si sebou neseme celý život. Jméno je velice významné už jen z hlediska toho, že nám jej dali naši rodiče ihned, co jsme poprvé spatřili světlo světa. Jméno, ač si to možná nemyslíme, může znamenat ledacos. Poměrně dost o nás samotných vypovídá a numerologie je klíčem, jak najít jisté souvislosti v rámci lidského chování. A jak je to v rámci numerologie jména s jednotlivými čísly? Rozlišují se tři typy čísel:

  • Dědičné číslo 
  • Činné číslo 
  • Osobní vibrační číslo 

Každé z výše uvedených čísel, které si na základě svého jména můžete mimo jiné zjistit i na internetu za pomoci tabulky, informuje většinou o osobnosti a jedinečnosti každého jedince.

Tak například činné číslo stanovuje, jaký je člověk uvnitř, jaká je jeho povaha a zda je to člověk dobrý nebo naopak špatný. Dědičné číslo udává, jaký přínos nám do života dali naši předkové hlavně, co s týče duchovních vlastností. Nakonec je zde osobní vibrační číslo, které je jedním z nejsložitějších i na samotné zjištění. Informuje i samotné osobnosti daného jedince a zjistíme ho tak, že k sobě sečteme všechna předchozí zjištěná čísla. Pro jeho zjištění tedy musíme provést všechny výpočty a navíc správně.

Mimo všech již zmíněných čísel je možné zjistit i číslo své duše, které značí vnitřní skryté ideály, které máme v sobě skryty.

 

Vložil Numerologie | Tagged , , , , , | Zanechat komentář

Numerologie a budoucnost vztahu

Partnerské vztahy jsou v lidském životě jednou z nejdůležitějších věcí, na kterých si navíc dáváme velice záležet. Pravdou je, že pokud máte kamarády, máte tak i radost, kterou s nimi můžete sdílet, ale partner je osoba, kterou si sebou nesete do celého života. Budoucnost vztahu je stejně důležitá, jako jistota, že vztah vůbec nějakou budoucnost má. Numerologie se zabývá ledasčím a patří k tomu i budoucnost partnerských vztahů, kterou je možné z čísel jednoduše vypočítat.

Pro správný výpočet dokonce ani nemusíte chodit k profesionálovi. Stačí se podívat na internet, kde najdete jednoduché návody, rady a tipy, jak si budoucnost vztahu vypočítat. Během několika minut tak můžete vědět, zda ten, s kým jste, je skutečně ten pravý. Co všechno budete potřebovat?

Budoucnost vztahu je možné vypočítat hned několika různými a poměrně jednoduchými způsoby. Buď se budete držet jména a příjmení svého a partnerova nebo vašich dat narození, což je rozšířenější způsob než jména. Existuje tabulka, kde jsou jednotlivá písmenka abecedy zařazena podle toho, jaký číselný mají význam. Takovou tabulku je nutné vyhledat, seřadit si postupně všechna čísla podle svého celého jména, jména partnera a následně vše spočítat. Zároveň se tak dozvíte své partnerské číslo, které vám může dokonale posloužit i jako vaše šťastné číslo.

Vložil Numerologie | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Karmická numerologie

Slovo karma se stalo obecně rozšířeným pojmem a slovem, který leckdo vyslovuje, aniž by skutečně znal jeho význam.

V buddhismu, odkud slovo karma pochází, neznamená karma osud, ale jednoduše řečeno následek něčeho, čeho jsme se dopustili v životě. Pokud se chováte nebo myslíte negativně, pak se to všechno doráží i ve vašem životě a zákonitě za to budete jiným skutkem potrestáni.

Málokdo si ale připouští i fakt, že karmu si sebou přinášíme i z minulých životů. A o tom pojímá právě karmická numerologie.

Karmická numerologie ale přímo souvisí i s čísly na jejichž základě je možné zjistit, co jsme v minulém životě dělali, jaká je naše karma, za co budeme nést následky nebo naopak, co bude díky minulému životu našim štěstím a co bychom se v dosavadním životě měli ještě naučit. V podstatě slouží k pochopení toho, proč se nám věci v životě dějí, děly nebo dít budou. Vše navíc přímo souvisí s našim minulým životem, kdy jsme buď měli příležitost k učení, nebo naopak k hrůzným činům, které jsme provedli.

Co člověk zasel, to musí taky sklidit. Velmi jednoduše řečeno, jak vlastně funguje karma. Existuje mnoho návodu, jak správně žít, myslet a nemít negativní vliv na ostatní.

I kdybyste se těchto pěkných a užitečných rad drželi a přeci jen vaše karma byla negativní, pak zato i přesto ponesete důsledky.

Vložil Karma | Tagged , , , , | Zanechat komentář